آموزش

مقاله کامل همبرگر

مقاله کامل همبرگر

مقاله کامل همبرگر

مقاله کامل همبرگر

عکس ساندویچ همبرگر،همبرگر مک دونالد، عکس همبرگر،نقاشی همبرگر،فلافل،همبرگر

انواع همبرگر

همبرگرها می توانند بر اساس مواد تشکیل دهنده ی آن ها به انواع مختلفی تقسیم شوند. علاوه بر این موضوع، طرز تهیه آن نیز می تواند در دسته بندی آن نقش داشته باشد. به طور مثال، از نظر درصد گوشت، همبرگرهای مختلفی وجود دارند. اگر نگاهی به ساندویچ گوشت گاو سرخ کرده های آماده و یخ زده ای که در فروشگاه ها و مغازه ها به فروش می رسند بیندازید، می بینید که آن ها معمولا درصد های مختلفی مانند شصت درصد، هشتاد درصد، نود درصد و حتی صد درصد دارند. در این مواقع، کارخانه ها و گروه های تولید محصولات غذایی برای تهیه ی آن همبرگرها، به اندازه ی آن درصد از گوشت استفاده می کنند و بقیه ی آن را با سویا جبران می کنند. بنابراین یک ساندویچ گوشت گاو سرخ کرده شصت درصد، از شصت درصد گوشت و چهل درصد سویا و … تشکیل شده است، یا همبورگر صد درصد کاملا از گوشت تهیه شده است.

از سوی دیگر، در گذشته در طرز تهیه این وعده غذایی تنها گوشت قرمز استفاده می شد، در حالی که امروزه، علاوه بر این که از گوشت های دیگر مانند مرغ، بوقلمون، شتر مرغ، شتر و … نیز برای تهیه ی این غذا استفاده می شود، حتی همبرگر های سبزیجات هم برای افراد گیاهخوار و وگان به وجود آمده اند.

علاوه بر همه ی این دسته بندی ها، طرز طبخ همبرگر نیز روش های گوناگونی دارد. در صورتی که همبرگر های خود را در روغن داغ سرخ کنید طعم چربی به خود خواهند گرفت که بسیاری از افراد آن را می پسندند. از سوی دیگر، شما می توانید مانند بسیاری از رستوران های مدرن، همبرگر خود را گریل کنید تا علاوه بر پختن آن، به آن طعم ذغالی و دودی نیز داده شود.

دسته بندی دیگری که می توان برای همبرگرها انجام داد تعداد برگرهای موجود در هر ساندویچ است. شما می توانید برای درست کردن هر ساندویچ از یک یا دو تکه برگر استفاده کنید که این نوع طبقه بندی همبرگر را به دو بخش کلاسیک و دوبل تقسیم خواهد کرد.

انواع طرز تهیه همبرگر

روش های تهیه ی همبرگر به دو بخش صنعتی و خانگی تقسیم می شوند که در ادامه توضیح مختصری را از آن ها و مزایا و معایبی که دارند مشاهده خواهید کرد.

مزایای روش صنعتی این است که نیازی نیست وقت زیادی را برای تهیه کردن ساندویچ گوشت گاو سرخ کرده و آماده کردن آن ها صرف کنید، بلکه می توانید به راحتی آن ها را از نزدیک ترین مغازه و یا فروشگاه به صورت نیمه آماده و یخ زده خریداری کنید و پس از یخ زدایی کردن آن ها، در منزل سرخ یا گریل کنید و از آن لذت ببرید. از سوی دیگر، طعم همبرگر های صنعتی ممکن است به مذاق همه ی افرادی که از آن استفاده می کنند خوش نیاید‌. شاید هم به موادی که از آن ها در تولید این همبرگر ها استفاده شده است اعتماد زیادی نداشته باشید. در این بخش است که آماده کردن همبرگر ها به صورت خانگی کاربرد خواهد داشت. شما می توانید علاوه بر این که نوع گوشتی که در دستور پخت همبرگر ها به کار می روند را تغییر دهید، بلکه ادویه های دیگری به آن اضافه کنید یا مقدار ادویه های استفاده شده را کم کنید تا طعم ساندویچ گوشت گاو سرخ کرده به سلیقه ی شما عزیزان نزدیک تر شود.

طرز تهیه همبرگر صنعتی
همبرگر نیمه آماده

طرز تهیه همبرگر صنعتی

کارخانه ها و شرکت های تولید صنایع غذایی و … معمولا یک روش ثابت را برای آماده سازی همبرگر های نیمه آماده و یخ زده ی خود دنبال می کنند و اکثرا تنها در یک سری از مواد تشکیل دهنده ی جزئی و یا درصد گوشت خالص موجود در این غذا با هم تفاوت دارند. رایج ترین مواد تشکیل دهنده ای که در طرز تهیه همبرگر های صنعتی استفاده می شوند عبارتند از : گوشت قرمز، سویا، پیاز یا پودر پیاز، آرد سوخاری، روغن مایع خوراکی، آرد گندم، گلوتن، ادویه جات و نمک و … .

مواد بالا با استفاده از ماشین های مخصوصی که برای این کار ساخته شده اند به دقت اندازه گیری می شوند و سپس با هم ترکیب و مخلوط می شوند، پس از این مرحله یک ماشین مخصوص مقدار مشخصی از این ترکیب ساندویچ گوشت گاو سرخ کرده را به اندازه های گرد، یک شکل و استاندارد در می آورد. مرحله ی آخر نیز پیچیدن پلاستیک به دور همبرگر ها و بسته بندی آن ها می باشد.

نکته ی مهمی که در خصوص طرز تهیه همبرگر های صنعتی و کارخانه ای وجود دارد این است که هر چقدر درصد گوشت آن پایین تر باشد، احتمال وجود مواد افزودنی که برای بدن چندان مفید نیستند نیز بیشتر می شود تا هم همبرگر ها طعم بهتری پیدا کنند و هم طعم جای خالی کم بودن گوشت در این غذا حس نشود. بنابراین معمولا متخصصان تغذیه، جدا از این موضوع که پیشنهاد می کنند همبرگر های خود را به صورت خانگی درست کنید، معتقدند که بهتر است همبرگر های نیمه آماده و یخ زده ای را خریداری کنید که درصد بالاتری داشته باشند.

از جمله موادی که برای جبران کم بودن درصد گوشت در برخی از همبرگر ها به ترکیب آن اضافه می کنند، می توانیم به نشاسته، سویا و پودر پیاز و … اشاره کنیم. بسیاری از کارخانه ها در دستور پخت های خود از پیاز تازه استفاده می کنند اما برخی معتقدند که این کار باعث شل شدن بافت همبرگر ها می شود و به همین دلیل به جای پیاز تازه، از پودر آن استفاده می کنند.عکس ساندویچ همبرگر،همبرگر مک دونالد، عکس همبرگر،نقاشی همبرگر،فلافل،همبرگر

طرز تهیه همبرگر خانگی

همان طور که در بخش پیش از این قسمت گفته شد، اکثر همبرگر هایی که در کارخانه ها و به صورت صنعتی تولید می شوند، از مواد تشکیل دهنده ی یکسانی برخوردار هستند. این در حالی است که شما به صورت خانگی می توانید همبرگر های متنوع تری را درست کنید که طرز تهیه ها و دستور پخت های متفاوتی دارند. از سوی دیگر، زمانی که شما از یک طرز تهیه همبرگر خانگی پیروی می کنید، از سالم بودن و همچنین تازه بودن تمامی مواد تشکیل دهنده ی همبرگر خود نیز مطمئن خواهید شد که این نکته ی بسیار مثبتی به شمار می رود.

برای درست کردن یک ساندویچ همبرگر خانگی خوشمزه، علاوه بر این که می توانید از گوشت قرمز مانند گوشت گوساله و یا گوشت گوسفند و بره استفاده کنید، انتخاب های دیگری هم پیش روی شما قرار خواهد داشت. به طور مثال، شما می توانید به جای گوشت قرمز، از گوشت مرغ استفاده کنید تا یک چیکن برگر خوش طعم داشته باشید. تا زمانی که بتوانید میزان چربی مناسب و مورد نیاز را در طرز تهیه همبرگر خانگی خود رعایت کنید، تقریبا می توانید از هر گوشتی که می خواهید استفاده کنید و یک وعده ی غذایی مطبوع داشته باشید. بنابراین نیازی نیست که خودتان را فقط به یک یا دو مدل از گوشت محدود کنید.

برای درست کردن یک کباب گرد خوشمزه ی خانگی، گوشت چرخ کرده را با تخم مرغ و پیاز رنده شده ای که آب آن را از قبل گرفته اید ترکیب کنید و خوب مخلوط کنید. ادویه های دلخواه خود را به مقداری که دوست دارید به این ترکیب اضافه کنید و خوب ورز دهید. در صورت تمایل می توانید مقدار کمی آرد سوخاری یا پودر نان خشک نیز به ترکیب همبرگر خانگی خود اضافه کنید. سپس این ترکیب را کنار بگذارید و به سراغ تابه یا دستگاه گریل خود بروید. یکی دیگر از مزایای همبرگر خانگی این است که می توانید میزان چربی آن را کنترل کنید. اگر دوست دارید همبرگر خود را سرخ کنید در تابه مقداری روغن بریزید و صبر کنید تا روغن داغ شود. سپس به گونه ای که هر همبرگر حداکثر یک و نیم سانتی متر ضخامت داشته باشد، آن ها را در روغن داغ سرخ کنید.

نکته: برای این که کباب گرد در میانه ی پخت یا سرخ شدن پف نکند، پیش از سرخ کردن آن و زمانی که در حال شکل دادن به آن هستید، با انگشت خود فرو رفتگی کوچکی در میان هر همبرگر ایجاد کنید. این کار باعث خواهد شد که همبرگر پف نکند و به خوبی مغز پخت شود.

طرز تهیه همبرگر خانگی
بهترین همبرگر تهرانعکس ساندویچ همبرگر،همبرگر مک دونالد، عکس همبرگر،نقاشی همبرگر،فلافل،همبرگر

سوالات متداول

اکنون که متوجه شده اید که طرز تهیه های مختلف همبرگر چیست و هر کدام چه مزایا و معایبی دارند، در آخرین بخش قصد داریم تا به رایج ترین پاسخ هایی که در این خصوص وجود دارد پاسخ دهیم.

بهترین ادویه جات برای همبرگر کدامند؟

با توجه به این که هر کس سلیقه ی متفاوت و رژیم غذایی و برنامه مختلفی دارد، نمی توان به صورت حتمی مشخص کرد که چه ادویه جاتی بهترین طعم را به همبرگر های شما خواهند داد. با این وجود می توان از ترکیب بسیاری از ادویه هایی که می شناسیم استفاده کنیم تا طعم کباب گرد خود را بهتر کنیم و بویی مطبوع به آن ببخشیم.

بهترین ادویه جات برای همبرگر

 

یکی از مهم ترین نکاتی که در این بخش بهتر است رعایت کنید، تازه بودن ادویه ها می باشد. چرا که ادویه های تازه بوی قوی تری دارند. در کل پیشنهاد می شود تا در تهیه ی همبرگر، از نمک، پودر فلفل سیاه، پودر خردل، پودر پاپریکا، پودر سیر و کمی پودر پیاز استفاده کنید. همچنین، اگر از طعم قوی ادویه ها خوشتان می آید، می توانید از جوز هندی، کمی پودر میخک، آویشن و زنجبیل نیز در ترکیب کباب گرد خود استفاده کنید.

چگونه همبرگر آماده را سرخ کنیم؟

در ابتدا همبرگر های نیمه آماده و یخ زده را از فریزر خارج کنید و به مدت دو تا سه ساعت درون یخچال قرار دهید تا به آرامی یخ زدایی شوند فراموش نکنید که یخ زدایی کردن همبرگر یک فرایند حساس و مهم است و اگر در آن عجله کنید، علاوه بر خراب شدن طعم همبرگر، ممکن است فعل و انفعالات شیمیایی در آن رخ دهد و حاوی مواد مضر شود. معمولا پیشنهاد می شود که برای طبخ کردن همبرگر ها تا جایی که ممکن است از دستگاه گریل یا کباب پز استفاده کنید تا نیازی به استفاده از روغن و چربی اضافه نباشد. از طرف دیگر، نگه داشتن حرارت در زمان طبخ همبرگر ها نکته ی بسیار مهمی است. چرا که اگر حرارت زیاد باشد، لبه های همبرگر ها پیش از آن که مغز پخت شوند می سوزند و اگر حرارت از حالت استاندارد و مناسب کمتر باشد، کباب گرد های شما آب می اندازند.

 

سرخ کردن همبرگر آماده

علت جمع شدن همبرگر چیست؟

در کل می توانیم دو دلیل عمده و اصلی را برای جمع شدن همبرگر مشخص کنیم. دلیل اول، آبدار بودن گوشتی است که در تهیه ی همبرگر از آن استفاده شده است. در صورتی که گوشت گوساله، بره، مرغ، بوقلمون و … در هنگام پخت همبرگر ها دارای آب اضافه باشند، زمانی که قصد دارید آن ها را بپزید، این آب در اثر حرارت شعله و یا ذغال تبخیر خواهد شد و در نتیجه اندازه کباب گرد ها تغییر خواهد کرد و کوچک تر خواهد شد که به اصطلاح به آن جمع شدن نیز گفته می شود.

 

جمع شدن همبرگر سرخ شده

عکس ساندویچ همبرگر،همبرگر مک دونالد، عکس همبرگر،نقاشی همبرگر،فلافل،همبرگر

دلیل دوم نیز ضخامت بالای هر همبرگر می باشد. احتمالا در بسیاری از رستوران ها یا تصاویر، همبرگر هایی را دیده باشید که ضخامت بالایی دارند و با این وجود آبدار و خوش طعم به نظر می رسند. در حالت عادی به این صورت است که زمانی که همبرگر ها ضخامت زیادی داشته باشند، در اثر حرارت، چربی که در گوشت این همبرگر ها وجود دارد آب می شود و بنابراین آن ها کوچک و جمع می شود. لازم است که شما علاوه بر رعایت کردن میزان چربی مناسب گوشت، ضخامت کباب گرد ها را در حد یک سانتی متر در نظر بگیرید.

میزان کالری همبرگر سرخ شده چقدر است؟

با توجه به نوع گوشت و میزان چربی مورد استفاده در آن، یک ساندویچ گوشت گاو سرخ کرده که در رستوران آماده شده است با حساب تمامی مخلفات دیگری که به همراه دارد می تواند نزدیک به هزار کالری داشته باشد. هر چند شما می توانید با رعایت چند نکته ی مختلف، مقداری از کالری های این غذای خوشمزه را کاهش دهید، با این وجود نمی توان انکار کرد که همبرگر غذایی پر چرب و پر کالری است. به طور مثال می توانید از مخلفات کمتری استفاده کنید که میزان کالری وعده ی غذایی خود را کاهش دهید، و یا این که در زمان انتخاب گوشت مناسب برای همبرگر، چربی آن را کمتر از حالت عادی در نظر بگیرید. از سوی دیگر، گریل کردن و یا کباب کردن همبرگر نیز می تواند تاثیر چشمگیری در کم کردن میزان کالری یک همبرگر سرخ شده داشته باشد. بسیاری از متخصصان پیشنهاد می کنند که زمانی که قصد میل کردن یک ساندویچ گوشت گاو سرخ کرده را دارید، بهتر است آن را با یک نفر دیگر نصف کنید تا میزان کالری مصرفی خود از طریق همبرگر را کاهش دهید. همچنین بسیاری از پزشک های تغذیه معتقدند که جایگزین کردن همبرگر های گوشتی با نوع سبزیجاتی آن ایده ی بسیار خوبی می باشد.عکس ساندویچ همبرگر،همبرگر مک دونالد، عکس همبرگر،نقاشی همبرگر،فلافل،همبرگر

متن ما به پایان رسید. امیدواریم توانسته باشیم به سوال شما درباره این وعده غذایی و انواع طرز تهیه های متنوع آن به خوبی پاسخ داده باشیم. از همراهی شما عزیزان با صنایع غذایی حیران تا این لحظه سپاسگزاریم.

 

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *