آموزش

انواعی از برگرهای معروف آمریکایی

انواعی از برگرهای معروف آمریکایی

انواعی از برگرهای معروف آمریکایی

انواعی از برگرهای معروف آمریکایی

 

برگر آمریکایی؛ نامی که در بیش از 80 درصد فست فود های ایران و تهران دیده ایم و تقریبا تمام انواع برگرهای آمریکایی که در فست فود های ایران سرو می شود یکسان هستند و ممکن است برخی از آن ها گوشت های باکیفیت تر، پنیر و قارچ بیشتر، قیمت های مختلف و غیره داشته باشند. اما واقعیت این است که هیچ کدام از انواع برگرهای آمریکایی در ایران وجود ندارد!

به جرئت می توان گفت شما به هر فست فودی بروید و آن فست فود یا رستوران ادعا کند که برگر آمریکایی سرو می کند بدانید دروغ محض می گوید. حتی برخی هم ادعا دارند تنها برگر آمریکایی واقعی را برای اولین بار در ایران ارائه می دهد و صدها جمله مشابه. همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

واقعیت این است وقتی رستورانی می گوید برگر آمریکایی ارائه می دهد، نمی گوید کدام برگر آمریکایی! چرا که آمریکا 50 ایالت دارد، هر ایالت برگر محبوب خود را داشته و هیچ کدامشان در ایران سرو نمی شود. بطور کلی به غیر از برگرهای محبوب هر ایالت، 100 نوع برگر در آمریکا وجود دارد.

در این مقاله همبرگر حیران انواعی از برگرهای معروف آمریکایی را برای شما در یک جا جمع کرده است.

ابتدا کمی راجع به برگر بگوییم. تا حالا به شباهت اسم همبرگر و شهر هامبورگ واقع در آلمان دقت کرده اید؟ نام همبرگر از نام این شهر الهام گرفته است. در اوایل قرن 13 میلادی، مغول ها و تاتارها برای اینکه از روسیه به تمام نقاط دنیا سفر کنند، از اسب استفاده می کردند و مجبور بودند غذاهای مورد نیاز خود را هم به همراه ببرند. آن ها همواره مقدار زیادی گوشت به همراه داشتند و در طول سفر، گوشت را زیر زین اسب قرار می دادند چرا که آن قسمت از بدن اسب بیشترین تحرک را داشته و گوشت در آن قسمت بخاطر تحرک بالا نرم میشد.همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

تاریخچه ی به وجود آمدن همبرگر - تازه های روز

همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

این مدل گوشت اولین بار وارد اروپا و شهر هامبورگ شد یعنی اروپایی ها اولین افرادی بودند که برگر امروزی را ابداع کردند. پس از هامبورگ، این مدل از گوشت و برگر وارد آمریکا و شهر کالیفرنیا شد. به دلیل ذائقه ها و روش های مختلف طبخ، تا به امروز چندین نوع برگر در آمریکا بوجود آمد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

برگر ایالت اوکلاهاما (Oklahoma Fried Onion Burgers)

برگر اوکلاهاما اولین بار در سال 1930 و در شهر Ardmore متولد شد و جزء اصیل ترین برگرهای آمریکایی هم شناخته می شود بطوریکه در میان گنجینه ملی آمریکا قرار داده شده است. تنها نکته ای که باعث محبوبیت بی نظیر این برگر شد، استفاده از پیازهای اسلایش شده نازک در برگر بود.

اما چه چیزی باعث شد همچین ایده ای بر روی برگر پیاده شود؟

در دهه 1930، آمریکا در بحران شدید اقتصادی بود و درصد بسیار زیادی از مردم توانایی پرداخت مبلغ یک برگر با درصد بالایی از گوشت را نداشتند لذا تصمیم گرفته شد تا با کاهش مقدار گوشت و افزایش مقدار پیاز، قیمت برگر کاهش پیدا کرده و مردم توانایی تهیه و میل کردن آن را داشته باشند لذا پیازها بر روی برگر قرار داده میشد و جالب است بدانید با اینکه چندین سال از این بحران اقتصادی گذشته ولی همچنان برگر اوکلاهاما در میان آمریکایی ها بسیار محبوب است.

برای تهیه پیازهای این برگر یا می توان با استفاده از چاقو، پیازها را به برش های بسیار نازک تبدیل کرد یا از دستگاه های کالباس‌بر استفاده نمود. در صورتیکه شما و یا اطرافیانتان قصد ارائه همبرگر را دارید می توانید از این مدل برگر جهت کاهش هزینه و قیمت کمتر استفاده کنید تا گوشتی با کیفیت بسیار پایین.

همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

برگر ایالت تنسی (Tennessee Deep Fired Burger)

برگری که در ایالت تنسی سرو می شود شاید ظاهری شبیه به برگر عادی داشته باشد اما روش طبخ آن کاملا متفاوت از سایر برگرها است. برای این برگر بجای یک عدد گوشت همبرگر، از دو عدد گوشت همبرگر نازک استفاده می شود که خوبی این موضوع، سریع تر طبخ شدنش است. همچنین طرز آب کردن پنیر روی گوشت هم متفاوت از سایر برگرها می باشد چرا که ابتدا گوشت را برای مدت کوتاهی در ظرف پر از روغن سرخ می کنند، سپس یک لایه پنیر ورقه ای گودا را بر روی برگر می گذارند و برای کمتر از 5 ثانیه در روغن قرار می دهند.

نکته ای جالب درباره ایالت تنسی:

در این ایالت فست فودی با نام Dyre’s Burger وجود دارد که تبدیل به محبوب ترین برگری این ایالت شده است. اما چه چیزی باعث شده این فست فود تا این حد محبوب شود؟

رستوران در سال 1912 افتتاح شد و امروزه بیش از 100 سال از افتتاح رستوران می گذرد. روغنی که امروزه برای سرخ کردن برگرها استفاده می کند دقیقا همان روغنی است که 100 سال پیش استفاده میکرده.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که این روغن صد ساله مضر نیست و چرا تا این مدت تمام نشده است؟

گوشت های برگرهای این رستوران 30 درصدشان را چربی تشکیل می دهد و هنگامی که درون روغن صد ساله قرار می گیرند، روغن درصد قابل توجهی از چربی ها را به خود جذب می کند لذا روغن رستوران هیچوقت تمام نمی شود. جالب است بدانید این روغن به قدری برای مردم ایالت و رستوران مهم است که 20 سال پیش، هنگامیکه فست فود Dyer’s Burger قصد داشت نقل مکان کند، روغنش با اسکورت پلیس منتقل شد!همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

ساندویچ بزرگ همبرگر برگر با گوشت گاو ترشی گوجه فرنگی و سس تارتار در زمینه  های چوبی 1430287

 

همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

برگر ایالت تگزاس (San Antonio Bean Burger)

همانطور که از نام این برگر مشخص می باشد، اولین بار در شهر سن آنتونیو واقع در ایالت تگزاس متولد شده است. این برگر دو مدل برای گوشتخوران و گیاهخواران دارد.

نوع گیاهخواری ظاهری شبیه به گوشت دارد اما یک ذره گوشت هم در آن استفاده نشده است. مواد لازم برای تهیه این برگر شامل موارد زیر می باشد:

لوبیای سیاه یا لوبیای قرمز یا لوبیای سفید

پیاز همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

سس سویا

ذرت همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

فلفل هالوپینو

زیره، نمک و فلفل

آرد سوخاری

جو دوسر و ادویه هایی که به آن ها علاقه دارید.

برای تهیه این برگر ابتدا می بایست پیاز و سیر را خرد کرده، داخل آب طبخ داده و سپس با استفاده از مخلوط کن هم بزنیم. بعد از آن می بایست لوبیای نرم شده را به آن اضافه کرده و با استفاده از هر وسیله ای آن را له کنیم و سپس، مواد مورد نیاز که در بالا به آن ها اشاره کردیم را اضافه می کنیم و هم می زنیم.

بعد از اینکه خوب هم زدیم برای مدتی داخل فریزر می گذاریم و بعد از آن می توان داخل روغن سرخ کرده و به همراه ادویه های مختلف آن را میل نمود.

این روش طبخی که گفتیم برای نوع گیاهخواری برگر ایالت تگزاس است اما نوع گوشتخواری آن به شرح زیر می باشد:

هنگامیکه گوشت برگر در حال سرخ شدن است، کنسرو لوبیا را می بایست گرم نموده، نصف فنجان پیاز خرد شده، نصف فنجان پنیر چدار، پودر موسیر و فلفل قرمز را به آن اضافه کرده و هم بزنیم. پس از اینکه برگر آماده شد می بایست مواد آماده شده را بر روی آن قرار داده و نوش جان کرد.همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

نگاهی به تاریخچه همبرگر، غذای محبوب آمریکایی که جهانی شد! – نیوز

برگر ایالت ویسکانسین (Wisconsin Butter Burger)

ایالت ویسکانسین به لبنیاتی که تولید می کند معروف می باشد و هر برگری که بر پایه کره ساخته شده، توسط این ایالت ابداع گردیده است. معروف ترین برگر ویسکانسین که نام خود ایالت هم بر روی آن گذاشته شده است، “کره ای ترین برگر دنیا” شناخته می شود و جالب است بدانید این برگر بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ غذایی آمریکا را شامل می شود.

2 عدد پیاز متوسط، نمک و فلفل، 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون و 4 قاشق غذاخوری کره تنها موادی هستند که برای طبخ این برگر نیاز است. ابتدا می بایست 2 عدد پیاز خرد شده را در روغن زیتون و 2 قاشق غذاخوری کره تفت داده و به آن آب اضافه کنیم. سپس می بایست با گذاشتن درب قابلمه صبر کنیم تا پیاز آنقدر طبخ شود که به صورت کاراملی دربیاید.

هنگامی که منتظر هستیم تا پیاز طبخ شده و “کاراملایز” شود گوشت برگر را بر روی حرارت ملایم می گذاریم تا طبخ شود و بعد از آن، یک ورقه پنیر چدار را بر روی آن قرار می دهیم. سپس دو قاشق غذاخوری کره باقیمانده را بر روی دو نان برگر قرار داده، پیاز کاراملایز شده را بر روی گوشت گذاشته و گوشت را در نان قرار می دهیم.

همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

همبرگر

همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

برگر ایالت مینه سوتا (Minnesota Juicy Lucy)

یکی از محبوب ترین انواع برگرهای آمریکایی، Juicy Lucy می باشد که در ایالت مینه سوتا متولد شده و جالب است بدانید این برگر در ایران نیز سرو شده و تعداد رستوران هایی که برگر Juicy Lucy را سرو می کنند کمتر از تعداد انگشتان دست می باشد و باز هم نمی توانند دقیقا همین برگر را سرو کنند. اما چرا نام Juicy Lucy؟

حدودا بین 60 تا 70 سال پیش، شخصی وارد یک فست فود می شود و از سرآشپز درخواست می کند تا برگر متفاوتی را برایش سرو کند. سرآشپز گوشت را به صورت برگر درمی‌آورد، سپس یک ورقه پنیر چدار را بر رویش قرار می دهد و یک لایه گوشت دیگر بر روی آن می گذارد. در واقع با دیدن ظاهر این برگر، تصور می کنید که یک گوشت با ضخامت زیاد داخل برگر گذاشته شده اما در واقع دو عدد گوشت است که در بینشان پنیر چدار قرار دارد.

گفته می شود آن شخص پس از اینکه یک گاز از برگر را خورد آنچنان ذوق کرد که فریاد زد: It’s a Juicy Lucy و همین کار باعث شد تا نام Juicy Lucy بر روی این نوع برگر گذاشته شود.

 ادامه مقاله را در انواعی از برگرهای معروف آمریکایی (2) در مجله انلاین شرکت صنایع غذایی حیران مطالعه نمایید.

همبرگر حیران،برگر حیران،صنایع غذایی حیران،همبرگر عمده،پخش همبرگر عمده،برگر عمده،پخش عمده برگر 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید